Новостной портал VoI

Актуальные новости о образовании и не только

Мінцифри запустило нові європейські формати е-підписів та визначила уніфікований формат для зберігання підписаних даних

Мінцифри запустило нові європейські формати е-підписів та визначила уніфікований формат для зберігання підписаних даних

Міністерство цифрової трансформації України запустило нові європейські формати е-підписів, завдяки яким українці зможуть підписувати документи онлайн ще зручніше. Також було визначено уніфікований формат для зберігання підписаних даних (ASiC-E), що стало черговим кроком до взаємного визнання е-довірчих послуг із ЄС.

Користувачі ресурсів Мінцифри зможуть перевіряти та підписувати документи е-підписами європейських форматів:

  • CAdES — дає змогу підписувати е-дані будь-якого формату та зберігає е-підпис окремо від е-даних або разом із ними. Файли можна підписувати лише окремо.

  • XAdES — дає змогу підписувати е-дані будь-якого формату та зберігає е-підпис у форматі XML, окремо від е-даних або разом із ними. Одночасно можна підписати декілька файлів.

  • PAdES — дає змогу підписувати е-дані у форматі PDF та зберігає е-підпис разом з е-даними. Файли можна підписувати лише окремо.

  • ASiC-E — забезпечує довготермінове зберігання е-документів. Однією з переваг є можливість зберегти один або декілька файлів із пов’язаними е-підписами, перевірити весь ланцюжок е-підписів та інших даних, пов’язаних із документом.

Новий функціонал вже доступний на вебсайтах Центрального засвідчувального органу та Інтегрованої системи е-ідентифікації.

Джерело: Мінцифри

Оставить комментарий

Ваш Email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *